Atrakcje Krosna – promocja regionu

sindbad - sindbad (16) .jpg

Nie da się ukryć, że wydarzenia o charakterze kulturalnym organizowane w poszczególnych miastach Polski mogą stanowić dla danego regionu istotny składnik integracji społecznej i środowiskowej. Nie inaczej jest w przypadku Krosna, gdzie władze miejskie i organizacje pozarządowe promują w ten sposób miasto, przyciągając turystów spoza jego granic.

Promocja Krosna – działalność kulturowa

Jeżeli chodzi o Krosno atrakcje kulturalne mają dwojaką postać. Z jednej strony mamy stałą działalność instytucji takich jak muzea czy ośrodki miejskiej kultury, a z drugiej inicjatywy wychodzące od niezależnych podmiotów.

Dodać tutaj należy jeszcze współpracę władz Krosna, mającą na celu bezpośrednią promocję dziedzictwa kulturowego wśród mieszkańców oraz turystów odwiedzających miasto i zaprzyjaźnione ośrodki zagraniczne. Niedawno jeszcze prowadzony projekt z ukraińskim miastem Uhzgorod jest tutaj najlepszym przykładem – był on nastawiony na propagowanie kultury obu regionów wśród młodzieży.

Popularne wydarzenia kulturalne

Turyści odwiedzający Krosno atrakcje kulturalne mają na wyciągniecie ręki w zasadzie przez cały sezon. Można tutaj uczestniczyć w takich eventach jak: Balony nad Krosnem (maj), Dni Krosna oraz Szklany Festiwal (czerwiec, to drugie wydarzenie przy współpracy Centrum Dziedzictwa Szkła), Young Arts Festival (lipiec, crossover muzyczny łączący klasykę i jazz), Karpackie Klimaty (sierpień, promocja kultury i rękodzielnictwa regionu) oraz Krośnieńskie Spotkania Teatralne (wrzesień).

Na terenie miasta i okolic działają też liczne stowarzyszenia kulturalne, istnieją zespoły muzyczne, świetlice młodzieżowe oraz kluby zainteresowań i muzea. Specjalny nacisk kładzie się na kulturową aktywizację seniorów. Ośrodki te również organizują własne wydarzenia.

Turystyka i promocja Krosna

Od 2016 roku działa w mieście portal informacyjny visitkrosno.pl, dzięki któremu można odwiedzić wszystkie największe atrakcje Krosna w ramach jednego tylko biletu. Poprzez ta stronę istnieje możliwość zaplanowania całego pobytu, włącznie z zabukowaniem bazy noclegowej.

Władze miasta oferują przebycie kilku szlaków turystycznych, między innymi: Szlaku Śladami Aleksandra Fredry, Szlaku Architektury Drewnianej, Szlaku Naftowego oraz Szlaku Papieskiego.