Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu zamykania naczynek?

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek cieszy się ogromną popularnością. To prosty zabieg, który może w bardzo krótkim czasie podnieść estetykę skóry i sprawić, że widoczne naczynka znikną. Są jednak pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Jakie? Co może sprawić, że zabiegu nie można wykonać?

Zmiany nowotworowe

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że zmiany nowotworowe mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserem, który dokładnie został opisany na www.klinikazmuda.pl/Oferta/laser-diodowy-capilase-980-nm/. Wykonywanie większości zabiegów medycyny estetycznej może być niewłaściwe podczas leczenia onkologicznego.Dobrze jest więc przed zapisaniem się na zabieg poradzić się lekarza specjalisty, który prowadzi leczenie. W ten sposób można uniknąć ewentualnych przykrych konsekwencji zabiegu, który z racji zmian nowotworowych może nie przejść tak, jak powinien.

Choroby ogólnoustrojowe

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu laserowego może być występowanie chorób ogólnoustrojowych. Cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca czy epilepsja zdecydowanie podnoszą ryzyko przeprowadzanego zabiegu.Mimo iż nie jest on inwazyjny, to lepiej jest upewnić się, że w konkretnym przypadku przy konkretnym stanie zdrowia jego przeprowadzenie będzie bezpieczne. Oczywiście najlepiej jest wcześniej wykonać podstawowe badania, które pomogą określić, czy zabieg może zostać wykonany.

Choroby skórne

Zabieg zamykania naczynek przy pomocy lasera jest wykonywany na skórze, więc musi ona być w dobrej kondycji. Bielactwo, łuszczyca, stany zapalne skóry, a nawet zmiany alergiczne mogą sprawić, że przeprowadzenie zabiegu nie będzie możliwe.W tym wypadku każdy przypadek powinien być analizowany oddzielnie i to do osoby przeprowadzającej zabieg należy ostateczna decyzja co do tego, czy się on odbędzie. W niektórych przypadkach możliwe jest zakwalifikowanie pacjenta pomimo zmian skórnych np. jeśli znajdują się one na zupełnie innej partii ciała niż ta, która ma być poddana działaniu lasera zamykającego naczynka.