Szukasz sprawdzonego podologa w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki.

Podologia jest to dziedzina, która znajduje się na pograniczu kosmetyki i medycyny. Do jej zadań należy pielęgnacja stóp oraz diagnoza i leczenie ich nieprawidłowego stanu. Nie znaczy to jednak, że do podologa trzeba wybierać się jedynie wówczas, kiedy czujemy, że z naszymi stopami coś się dzieje złego na poziomie biologicznym, pomoże on znakomicie w przypadku zwyczajnej ich pielęgnacji, a wykonuje swoją pracę równie dobrze, jak kosmetyczka. Podolog zajmuje się jednak stopami w sposób profesjonalny, diagnozując nieprawidłowości i niekorzystne zmiany w ich budowie, skutecznie je usuwając i lecząc.

Czym właściwie jest podologia?

Jak już zostało wspomniane, podologia znajduje się na pograniczu kilku dziedzin medycznych oraz kosmetologii. Jej rolą jest nie tylko dbanie o stopy, ale także diagnoza i profilaktyka problemów ze stopami. Nie znaczy to jednak, że podolog wykonuje pracę za wszystkich lekarzy. Gdy zachodzi taka potrzeba, kieruje on do specjalistów w swoich dziedzinach, na których doskonale się zdają.

Można powiedzieć, że podolog jest takim lekarzem pierwszego kontaktu, jeśli chodzi o stopy i może zdiagnozować ich nieprawidłowości, po czym skieruje pacjenta do lekarza specjalisty, który zajmuje się poważnymi chorobami, które zazwyczaj mają swoje źródło w zupełnie innym miejscu, a stopy i ich dolegliwości są tylko symptomami. Nie należy oczywiście brać podologa za pośrednika między pacjentem a lekarzem. Oprócz wychwytywania poważnych dolegliwości świetnie daje sobie radę w usuwaniu takich problemów, jak:

  • odciski,
  • zakażenia skóry stóp bakteryjne i wirusowe,
  • haluksy, które nie są problemami kostnymi, ale mięśniowymi, a powstają często przez noszenie obuwia niewłaściwie dopasowanego do stopy. Podolog potrafi zastosować specjalne akcesoria, aby w krótkim czasie haluksy całkiem zlikwidować,
  • modzele, kurzajki.
  • Ponadto, jak wspomniano na wstępie, podolog wyręcza kosmetyczkę w wykonaniu pedicure i równie dobrze tego potrafi dokonać, przy czym zaleca odpowiedni sposób dbania o stopy na co dzień.

Gdzie znajdziemy podologa w Poznaniu?

Tak duże miasto posiada sporą ilość salonów i gabinetów kosmetycznych, które również świadczą usługi podologiczne, ale należy dobrze sprawdzić oferty poszczególnych gabinetów, aby mieć pewność, że zostaniemy obsłużeni zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Zgromadzone na https://www.moment.pl/inne/podolog/poznan gabinety oferują kompleksową obsługę profesjonalnych podologów. Tego typu gabinety oferują usługi podologiczne, które na pewno każda osoba powinna sprawdzić na własnej skórze. Jeżeli nie ma oczywistych przesłanek, aby zgłosić sie do podologa, na przykład jakaś poważna dolegliwość, to zawsze można zrobić profilaktyczne badania. Stopy na pewno odwdzięczą się nam brakiem problemów, być może na długie lata. Profilaktyka podologiczna z pewnością zapewni naszym stopom nienaganne zdrowie.