Cechy rolet austriackich – czy warto się na nie zdecydować?

eurocolor rolety (3).jpg

Nie każdego interesują aranżacje w stylu nowoczesnym. Mimo iż są one domeną współczesnej architektury wnętrz, nie każdy musi podążać za tymi trendami. Przeciwieństwem idealnie równych i prostokątnych paneli będą austriackie rolety Jaworzno, cechujące się wysoką dekoracyjnością, naturalnym wdziękiem i kuszącą elegancją.

Uniwersalna propozycja dla różnych wnętrz

Styl zastosowany w aranżacji niekoniecznie musi przeciągać się na każdy jej element. Oczywiste jest to, że w pomieszczeniach zaprojektowanych w oparciu o stylistykę klasyczną i elegancją dużo lepiej od minimalistycznych prostych rolet odnajdzie się ich wariant austriacki, bo nie da się ukryć, że ten typ rolet znakomicie łączy się z eleganckimi, a czasem wręcz delikatnie snobistycznymi wnętrzami, opartymi na bogatej sztukaterii, licznych dekoracjach i kunsztownych materiałach.

Austriackimi roletami Jaworzno równie dobrze można jednak przełamać surowość i minimalizm przestrzeni. Będą one punktem kontrastowym dla mocno nowoczesnej aranżacji, zwłaszcza w przypadku gdy ten kontrast zostanie zastosowany i w ich formie, i w kolorze lub wzornictwie.

Mocno zdobniczy charakter rolet

Austriackie rolety charakteryzują się efektownymi marszczeniami, które wypełniają je dosłownie w całości i są najważniejszym elementem ich budowy. Oczywiście przy rozłożonej i rozciągniętej rolecie, czyli po zasłonięciu nią całego okna, te marszczenia nie są za bardzo widoczne, ale wystarczy tylko pociągnąć sznurek do góry, a pokazują się w całej swojej okazałości.

Dość nietypowy jest także sposób montażu właśnie tych rolet Jaworzno. Mimo iż istnieje opcja, by połączyć je bezpośrednio z samym oknem, dużo częściej jednak przytwierdza się je albo do ściany, albo wręcz do samego sufitu.

Prawidłowe zastosowanie rolet austriackich

Rolety austriackie, tak jak i każde inne prawidłowo wykonane i dobrze zaprojektowane Rolety Jaworzno, spełniają podstawową funkcję charakterystyczną dla rolet, czyli bardzo dobrze radzą sobie z zaciemnianiem wnętrz. Potrafią ocieplić wizerunek pomieszczeń i stworzyć z nich coś bardziej domowego. Cudownie odnajdą się w kuchniach, salonach i sypialniach.

Austriackie rolety są niesamowicie efektowne i jest to chyba ich główna zaleta, jednakże trzeba też z nimi uważać, bo nieumiejętnie wprowadzone do wnętrza mogą niestety pogorszyć jego wygląd, jeżeli nie zostaną z nim odpowiednio połączone (tutaj wymagane jest pewne wyczucie stylu albo po prostu… nawiązana stała współpraca z dekoratorem bądź architektem wnętrz).