Eleganckie lampy stojące do salonu

Eleganckie lampy stojące do salonu

Salon to pomieszczenie, w którym odpoczywamy po całym dniu pracy, gdzie spotykamy się razem i zapraszamy gości. Warto więc zatroszczyć się o to, aby nie zabrakło w nim stylowego oświetlenia, takiego jak eleganckie lampy stojące, które w ciągu dnia będą dekoracją, a wieczorem zamienią się w źródło przyjemnego punktowego światła.

Eleganckie lampy stojące z abażurem

Eleganckie lampy stojące kojarzą się nam najczęściej z abażurami. Tekstylne osłonki na żarówkę wyglądają niezwykle stylowo i ocieplają wnętrza. Lampy stojące z abażurami świetnie pasują do stylu inspirowanego francuskimi czy angielskimi mieszkaniami, w których elegancja jest stawiana na pierwszym miejscu.

Abażur to rozwiązanie, które sprawia, że światło jest rozpraszane punktowo, dzięki czemu możemy stworzyć w pomieszczeniu niezwykły nastrój.

Lampy podłogowe na trzech nogach

Inny typem stojącego oświetlenie, które stylowo prezentuje się we wnętrzach jest lampa stojąca na trójnogu. Tego typu modele są w ostatnim czasie bardzo modne i często pojawiają się jako dodatek w stylu skandynawskim lub loftowym.

Skandynawskie lampy na trójnogu są najczęściej wykonane z drewna i wykończone prostym, białym abażurem. Styl loft lub industrialny lubi metal, dlatego eleganckie lampy stojące, które do niego pasują to często czarne lampy, przypominające profesjonalne oświetlenie fotografów czy filmowców.

Lampy stojące z wysięgnikiem

Trzeci rodzaj lampy salonowej podłogowej to rozwiązanie, które uwielbiającą miłośnicy czytania książek. Lampa stojąca z wysięgnikiem sprawdza się bowiem świetnie jako oświetlenie, którego strumień światła można bardzo dokładnie skierować na określony punkt, co ułatwia między innymi wieczorne czytanie książek.

Wybór eleganckiej lampy stojącej jest obecnie przeogromny i tylko od nas zależy na jaki styl oświetlenia się zdecydujemy.