Jaką wykładzinę wybrać do pokoju dziecięcego?

wykladziny (7).jpg

Urządzanie pokoju dla malucha zajmuje często dłuższy czas. Rodzice zaczynają na ogół jeszcze przed urodzeniem dziecka. Jednak ze względu na dynamiczny rozwój maleństwa wystrój i umeblowanie i tak muszą ciągle podlegać zmianom. Dotyczy to także wykładzin, zwłaszcza od kiedy dziecko zaczyna chodzić. Jak wybrać najlepsze?

Nietoksyczne, atestowane wykładziny dla dzieci

Podłoga w pokoju dziecięcym musi być przystosowana do chodzenia – w oczekiwaniu na pierwsze kroki dziecka – ale to nie koniec jej roli. Dziecko będzie tam spędzać sporo czasu, bawiąc się maskotkami, układając puzzle czy budując zamek z poduszek.

Ważne więc, by wykładzina, którą zastosujemy w tym pomieszczeniu, spełniała najwyższe standardy. Liczą się tu atesty związane z bezpieczeństwem, niepalność wykładziny, a także szczegółowa wiedza o materiałach, z których została wykonana.

Pierwsze kroki malucha – przyczepność ma znaczenie!

Każdy rodzic czeka z niecierpliwością na ten magiczny moment. Moment, w którym dziecko poczuje się gotowe, by przejść swoje pierwsze parę kroków i zacząć uczyć się chodzić na co dzień.

To okoliczności, w których świetnie sprawdzają się Wykładziny antypoślizgowe dostosowane do wnętrz pomieszczeń. Powierzchnia takiej wykładziny wykazuje wysoką przyczepność, co nie pozwoli dziecku na zbyt częste upadki.

Czy wykładziny antypoślizgowe sprawdzą się przy dziecku?

Do pokoju dziecka warto wybrać wykładzinę, która jest łatwa do utrzymania w czystości, bezpieczna, ale także estetyczna. Wśród nowoczesnych wykładzin antypoślizgowych nietrudno będzie znaleźć dziesiątki propozycji, które spełniają te standardy.

Dzięki takiej wykładzinie sprzątanie pokoju malucha przestanie być tak męczące, nawet jeśli dziecko właśnie postanowiło namalować na niej dzieło sztuki. Co więcej, rodzice będą mogli poczuć się bardziej komfortowo, gdy nieco starsze już dziecko zacznie biegać i skakać. Te wykładziny doskonale chronią przed przypadkowym wywróceniem się, zapewniając przy tym nieco sprężystości przy każdym ruchu.