Jaki autoklaw do salonu kosmetycznego?

Jaki autoklaw do salonu kosmetycznego?

Narzędzia używane w salonach i gabinetach kosmetycznych muszą być regularnie sterylizowane. Zabieg sterylizacji powinno się przeprowadzać zgodnie z pewnymi zasadami, zapewniającymi mu pełną prawidłowość i bezpieczeństwo. Do sterylizacji najlepiej wykorzystać autoklaw kosmetyczny, odpowiednio dopasowując go do potrzeb prowadzonej placówki.

Krok 1 – określenie klasy urządzenia

Wykształcono trzy klasy przypisywane autoklawom kosmetycznym, które określa się literami B, N i S. Autoklawów klasy N raczej się już nie spotyka, albowiem są one mało praktyczne, gdyż pozwalają na sterylizację jedynie bardzo prostych narzędzi. Najnowocześniejsze i zarazem najlepsze będą urządzenia trafiające do klasy B. Tak naprawdę tylko ona jest warta uwagi.

Klasa B skupia w sobie mocno zaawansowane urządzenia parowe, które działają znacznie skuteczniej niżeli urządzenia klasy N i S. Umożliwiają one w pełni skuteczną sterylizację nawet bardziej skomplikowanych narzędzi.

Krok 2 – wybór rozmiaru sprzętu

Rozmiar samego urządzenia ma pewne znaczenie, zwłaszcza jeśli ma się na niego ograniczoną ilość przestrzeni, albowiem chce się go ustawić w niewielkim gabinecie kosmetycznym. W takim wypadku należy dokładnie obmierzyć wyznaczone miejsce i następnie spróbować dopasować do niego jakiś produkt z rynku.

Bardzo często jest tak, że klientom wydaje się, iż urządzenia do sterylizacji nie mogą być duże, podczas gdy przeciętny autoklaw kosmetyczny swoim rozmiarem bardziej jest zbliżony do pralki niżeli kuchenki mikrofalowej. Trzeba mieć na niego pewną ilość miejsca. Jeżeli go brakuje, sterylizacja powinna być przeprowadzana w zewnętrznych placówkach.

Krok 3 – dopasowanie pojemności

Wielkość decyduje zarazem o pojemności autoklawu kosmetycznego. Nie zawsze natomiast wyższa wartość tego parametru będzie przemawiać na korzyść urządzenia, bo mimo iż jest ona praktyczna, to jednak potrafi przysporzyć pewnych dodatkowych problemów, wynikających już z kwestii prawnych.

Każdy, kto zakupi do swojego gabinetu kosmetycznego autoklaw kosmetyczny o pojemności wynoszącej powyżej dziesięciu litrów, od razu będzie musiał zgłosić taki zakup do Urzędu dozoru technicznego. Otrzymanie zgody na posiadanie specjalistycznego sprzętu wymaga załatwienia kilku spraw papierkowych oraz uiszczenia niewielkiej opłaty.

Autoklaw kosmetyczny znajdziesz w ofercie beautysystem.pl