Akumulator nimh – co warto o nim wiedzieć?

Być może dla wielu osób będzie to sporym zaskoczeniem, lecz klasyczny akumulator nimh używany jest obecnie w naprawdę ogromnej ilości miejsc i urządzeń. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale jesteśmy takimi akumulatorami wręcz otoczeni. Czym więc jest taki model, a także gdzie konkretnie można się z nim spotkać?

Czym jest Akumulator nimh?

Podstawową sprawą, której należy się dowiedzieć o akumulatorach nimh, to czym one tak właściwie są. Przyjmować one będą wiele postaci, czyli mogą być zwykłymi bateriami LR6 lub LR3, lecz jednocześnie mogą być umieszczane w niestandardowych obudowach przeznaczonych do konkretnego urządzenia. Podstawą jednak każdego takiego akumulatora jest specjalny stop metali, który składa się z magnezu, kobaltu, aluminium i niklu.Jakie są zalety takiego modelu akumulatora? Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że cechuje się on naprawdę wysoką pojemnością, która sprawia, że może zasilacz dane urządzenie przez długi czas. Dodatkowo jest to akumulator przyjazny środowisku, ponieważ może być wielokrotnie ładowany, co wydłuża jego żywotność.

Gdzie można znaleźć akumulatory nimh?

Jak więc widać, zalety takiego modelu są naprawdę bardzo ciekawe. Gdzie jednak konkretnie można znaleźć akumulatory nimh? Jak się okazuje, znajdują się one w naprawdę ogromnie szerokiej grupie urządzeń.Przede wszystkim wymienić tu więc trzeba te najprostsze i najmniejsze, takie jak radia, budziki, szczoteczki do zębów czy też piloty do telewizorów lub pady do konsol. Jak się jednak okazuje, obecne są także w tych naprawdę sporych sprzętach, czyli np. w elektronarzędziach takich jak wiertarki.