Żywica poliuretanowa – cechy i zalety stosowania

Żywica poliuretanowa – cechy i zalety stosowania

Stosowanie wytrzymałych i sprawdzonych żywic poliuretanowych to krok, na który decyduje się coraz więcej osób – z wyjątkowych właściwości poliuretanów korzystają między innymi specjaliści od elektroniki.

Żywice poliuretanowe – zastosowanie w elektronice

Żywice poliuretanowe wykorzystywane w elektronice posiadają szereg wyjątkowych właściwości – skuteczna ochrona przed szkodliwym wpływem wysokich temperatur czy ograniczenie negatywnych skutków urazów mechanicznych i wstrząsów to tylko jedne z wielu zalet poliuretanów.

Poliuretany stosowane w elektronice wykorzystywane są między innymi do hermetyzacji modułów oraz odprowadzania ciepła. Oprócz tego żywica poliuretanowa stosowana jest także do zabezpieczania transformatorów i kondensatorów. Ponadto warto pamiętać o tym, że poliuretany zapewniają skuteczną izolacją elektryczną oraz chronią wrażliwe elementy urządzeń elektronicznych przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Żywice poliuretanowe – nie tylko elektronika

Wyjątkowe właściwości poliuretanów znajdują zastosowanie nie tylko w branży elektronicznej – trwałość poliuretanów sprawia, że bardzo często wykorzystywane są one także jako materiał na posadzki w halach produkcyjnych, galeriach handlowych czy szkołach.

Z żywicy poliuretanowej korzystają także rzemieślnicy zajmujący się produkcją mebli. Żywica poliuretanowa coraz częściej wykorzystywana jest między innymi do przygotowania efektownych i wytrzymałych stołów, szafek czy krzeseł.

Zalety stosowania żywic poliuretanowych

Jedną z głównych zalet korzystania z nowoczesnych i sprawdzonych żywic poliuretanowych jest wysoka wytrzymałość – elementy wykonane z poliuretanu cechują się odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, poza tym są także niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Co więcej wysoka elastyczność poliuretanu zapobiega powstawaniu pęknięć, dodatkowo warto pamiętać również o tym, że poliuretan to materiał niezwykle prosty w obróbce – krótki czas utwardzania substancji sprzyja szybkiemu i sprawnemu przeprowedzeniu prac.