Wynająć czy kupić busa? Co trzeba wiedzieć?

intrans - intra (4).jpg

Różne sytuacje sprawiają, że nieraz potrzebny jest większy samochód. Jeśli zastanawiacie się na kupnem busa, to najpierw zastanówcie się, czy nie lepiej jest go wynająć. Poznajcie zalety wynajmu busa.

Dlaczego wynajem a nie kupno?

Pewnie nie raz byliście w sytuacji, kiedy bardzo przydałby się wam spory samochód. Wtedy zastanawialiście się, czy nie warto kupić busa, żeby z niego korzystać w takich przypadkach. Zwykle taki dylemat kończy się konkluzją, że jednak bus jest za drogi. Rzeczywiście kupno busa tylko po to, żeby wykorzystywać go kilka może razy w roku, nie jest racjonalne. Koszty zakupu to przecież nie wszystko. Auto trzeba co roku ubezpieczać, poddawać przeglądowi oraz utrzymywać w dobrym stanie. Do tego dochodzi jeszcze problem z parkowaniem takiego sporego samochodu.O wiele lepszym rozwiązaniem jest wynajem busa. Wypożyczalni jest obecnie dużo i można wybrać taką, która będzie oferowała najlepsze warunki. Koszt wynajmu jest dużo niższy niż kupna i późniejszego utrzymania. Bus wynajmiecie na okres, w którym będzie wam on potrzebny, a potem po prostu oddajecie do wypożyczalni, nie martwiąc się o ubezpieczenia czy naprawy.

Kiedy sprawdzi się wynajem busa?

Rozmaite uroczystości rodzinne niekiedy wymagają transportu. Nie zawsze wystarczą zwykle samochody osobowe. Wtedy bardzo przydaje się wypożyczenie busa. Posiadacz zwykłego prawa jazdy kategorii B może prowadzić busa, w którym jest maksymalnie 9 miejsc. Jeśli potrzebujecie większego busa, to wiele wypożyczalni oferuje możliwość wynajmu busa z kierowcą. To doskonałe rozwiązanie także w sytuacji, gdy chcecie mieć pełną swobodę podczas uroczystości.Nad wynajmem busa możecie się też zastanowić, gdy chcecie tanio i ciekawie spędzić wakacje z przyjaciółmi. Wtedy koszty wynajmu busa rozłożą się na kilka osób i transport, który zwykle stanowi spory wakacyjny wydatek, będzie dużo mniejszy. Dodatkową zaletą wynajmu będzie też zupełna niezależność. Możecie dotrzeć praktycznie wszędzie, gdzie chcecie, a jednocześnie nie będziecie uzależnieni od rozkładów jazdy czy lotów. Nie można też zapominać o bagażach. Do busa możecie zabrać sporo bagażu. A jeśli nie czujecie się pewnie za kierownicą, to wtedy sprawdzi się wynajem busa z kierowcą.