Fotoodmładzanie – kto powinien skorzystać z tego zabiegu?

Fotoodmładzanie – kto powinien skorzystać z tego zabiegu?

Rosnąca świadomość kobiet na temat przemijania oraz starzenia się skóry sprawia, że gabinety kosmetyczne oraz dermatologiczne stale rozszerzają ofertę nieinwazyjnych zabiegów pomagających utrzymać cerę w nienagannym stanie. Jedną z takich usług jest fotoodmładzanie Katowice, które pozwala osiągnąć spektakularne efekty przy minimalnej inwazyjności.

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania?

Jak każdy zabieg kosmetyczny lub dermatologiczny, fotoodmładzanie wymaga dokładnego oczyszczenia cery z resztek makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń. Następnie nakładany jest specjalny żel, który umożliwia dotarcie wiązek światła do odpowiednich warstw skóry oraz naskórka.

W trakcie zabiegu głowica jest delikatnie przesuwana po twarzy, szyi oraz dekolcie. W tym czasie odczuwać można delikatne szczypanie lub pieczenie spowodowane rozgrzewającym działaniem światła. Jest to gwarancja, że wiązki stymulują skórę do produkcji i przebudowy kolagenu oraz odnowienia mikronaczyń.

Jakie są zalety fotoodmładzania?

Fotoodmładzanie Katowice pozwala na pozbycie się przebarwień, drobnych piegów, popękanych naczynek, a także na spłycenie zmarszczek. Wpływa też na zagęszczenie skóry, a przez to na poprawę jej napięcia i elastyczności. Warto podkreślić, że zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Do jedynych objawów zgłaszanych przez klientki należy krótkotrwałe zaczerwienie oraz łuszczenie się skóry.

Fotoodmładzanie Katowice jest również w pełni bezpieczne. O ile pacjentka nie jest w ciąży, nie choruje poważnie, nie używa agresywnych kosmetyków oraz nie opala skóry, zabieg może być przeprowadzony bez ryzyka powikłań. Krótki czas trwania fotoodmładzania oraz szybki efekt już po pierwszym zabiegu sprawiają, że kobiety coraz częściej decydują się na tę usługę.

Czy zabieg fotoodmładzania jest drogi?

Cena zabiegu zależy głównie od obszaru, który ma zostać poddany fotoodmładzaniu. Im jest on większy, tym wyższa staje się cena usługi. Najdroższym wariantem jest przeprowadzenie zabiegu na twarzy, szyi, dekolcie i ramionach. Wiele gabinetów oferuje jednak specjalne pakiety na serię zabiegów, dzięki którym koszt pojedynczej wizyty jest znacznie niższy.

Decydując się na Fotoodmładzanie Katowice, trzeba liczyć się z kosztem ok. kilkuset złotych za jeden zabieg. Aby uzyskać zadowalające efekty, rekomenduje się serię 3-5 wizyt, w kilkutygodniowych odstępach.

Ze względu na małą inwazyjność i brak okresu rekonwalescencji fotoodmładzanie Katowice staje się coraz bardziej popularne. To szybki i przystępny cenowo sposób na utrzymanie zdrowej i świetlistej cery. Fotoodmładzanie w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją spowalnia bowiem procesy starzenia się skóry, dzięki czemu można cieszyć się młodym wyglądem znacznie dłużej.