Liposukcja laserowa

Pacjenci poszukują skutecznych metod odchudzających, które nie są inwazyjne, ale jednocześnie dają naprawdę spektakularne efekty. Liposukcja laserowa to właśnie taka metoda. Jest ona polecana dla wielu pacjentów borykających się z opornym tłuszczem, ulokowanym w różnych partiach ciała. Więcej na temat tego, czym charakteryzuje się liposukcja laserowa poniżej.

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa to zabieg odsysania tłuszczu. Jest on zdecydowanie bardziej nowoczesny, mniej inwazyjny i mniej obciążający dla organizmu niż klasyczna liposukcja. W czasie zabiegu nad pacjentem czuwa zespół specjalistów. Lekarz na ciele robi się niewielkie nacięcia, przez które wprowadza się aparat emitujący fale o określonej długości, które będą rozpuszczały tłuszcz. Następnie jest on odsysany na zewnątrz i na zawsze usuwany. Ze względu na to, że zabieg jest małoinwazyjny, stosunkowo szybko można powrócić do pełnej sprawności. Na efekt zabiegu trzeba jednak poczekać kilka tygodni. W tym czasie należy nosić opaski uciskowe.

Efekt zabiegu

Tuż po zabiegu widać już pierwsze efekty, natomiast gdy zniknie opuchlizna, efekt będzie widoczny w pełnej krasie. Noszenie opaski uciskowej pomaga zachować jędrność skóry i prawidłowo wchłonąć się wszystkim tkankom. Dzięki temu ciało prezentuje się bardzo dobrze. Liposukcja laserowa może być stosowana między innymi do odsysania tłuszczu z okolic podbródka, wewnętrznej strony ud, dolnej partii brzucha czy bioder. Jest to naprawdę świetna metoda, z której korzysta coraz więcej osób. Warto pamiętać jednak o tym, że przed zabiegiem konieczna jest kwalifikacja u lekarza medycyny estetycznej, który podejmuje decyzję co do zasadności zabiegu oraz możliwości wykonania go u konkretnej pacjentki.

Zalety liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa ma sporo zalet, o których warto wiedzieć. Po pierwsze jest ona małoinwazyjna, a zatem powłoki ciała nie są naruszane w istotny sposób. Po drugie pomaga pozbyć się tłuszczu w równomierny sposób. Jest naprawdę bardzo skuteczna i efektywna, a rezultat wyszczuplenia utrzymuje się na stałe. Co więcej, komórki tłuszczowe zostają odessane na zewnątrz, dlatego też wprowadzenie później odpowiedniej diety zapewni możliwość utrzymania wyszczuplonej sylwetki. Z liposukcji chętnie korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy chcą pozbyć się opornego tłuszczu na przykład z klatki piersiowej i okolic piersi. Reasumując, liposukcja wykonywana za pomocą lasera to nowoczesna metoda odchudzająca, która daje doskonałe efekty.