Maska do snorkelingu

Snorkeling (z ang. snorkel, czyli fajka, rurka) to nic innego jak pływanie z rurką umożliwiającą oddychanie pod wodą. Rurka do oddychania stanowi część praktycznej maski do snorkelingu. Może być z nią w pełni zintegrowana lub występować jako ruchoma część do samodzielnego zamocowania.

Dlaczego warto uprawiać snorkeling?

Snorkeling jest coraz bardziej popularną alternatywą dla klasycznego nurkowania. Udowadnia jednak, że dobrodziejstwa mórz i oceanów są dostępne dla każdego, a nie tylko zarezerwowane dla płetwonurków. Aby korzystać z tej formy podglądania podwodnego świata, nie trzeba nawet umieć pływać, gdyż można to zrobić, używając akcesoriów do unoszenia się na wodzie.

Snorkeling gwarantuje niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki. Pozwala na obserwowanie funkcjonowania podwodnych zwierząt i roślin w ich naturalnym środowisku. Specjalne aparaty do robienia zdjęć pod wodą pozwolą uwiecznić te ulotne chwile, dzięki czemu można przywieźć świetną pamiątkę z wakacji.

Maska do snorkelingu – jak wygląda?

Maska do snorkelingu ma zabezpieczać przed połykaniem wody, dlatego musi być przede wszystkim szczelna. Wraz z fajką pozwala oddychać pod wodą i cieszyć się tym, co znajduje się pod powierzchnią.

Występują dwa podstawowe modele masek. Maska pełnotwarzowa nakładana jest na całą twarz. Ma postać przezroczystej nakładki, a fajka do oddychania idzie od czoła pływaka w górę ponad powierzchnię wody. Maska do snorkelingu może też występować w formie użytecznych gogli na oczy i nos. Wpina się do nich fajkę do oddychania z lewej lub prawej strony.

Czy snorkeling jest bezpieczny?

Snorkeling jako nietypowa forma aktywności początkowo może wzbudzać strach. Zwłaszcza osoby, które boją się nurkowania mogą ten rodzaj lęku projektować także na snorkeling. Jednak każdy, kto choć raz przełamał swoje opory, prawdopodobnie będzie chciał spróbować ponownie, bo snorkeling może być uzależniający, oczywiście w pozytywnym sensie.

Bezpieczeństwo w tym modelu obserwacji podwodnego życia zapewniają dobrze dobrane maski. Nie kosztują one wiele a dają komfort i poczucie bezpieczeństwa. Dzięki masce twarz danej osoby może znajdować się pod wodą, ale tył tułowia, pośladki, plecy i tył głowy będą znajdowały się nad powierzchnią wody, co dla wielu osób jest bardzo ważne, bo daje pewność, że nic im nie grozi.

Maski do snorkelingu znajdziesz w ofercie Divezone.pl.