Rodzaje uszczelek do kabiny prysznicowej

Uszczelki prysznicowe należy wybrać z uwzględnieniem konkretnej kabiny. Na rynku możemy zakupić uszczelki proste, magnetyczne i półokrągłe. Należy pamiętać, aby uszczelka była właściwie dopasowana do kształtu kabiny. To sprawi, że będzie funkcjonować prawidłowo.

Rodzaje uszczelek

Jednym z rodzajów uszczelek do kabin prysznicowych jest uszczelka prosta. Stosowana jest do izolacji kabin kwadratowych oraz prostokątnych. Nie jest podatna na zaginanie, więc automatycznie nie sprawdzi się w kabinach o zaokrąglonych kształtach.

Do zakrzywionych brzegów idealnie będą pasować więc uszczelki półokrągłe. Stosowane są do prysznica narożnego.

Oba rodzaje uszczelek zaliczane są do uszczelek kabinowych zwykłych czyli standardowych. Bez problemu można je zamontować zarówno w pionie, jak poziomie.

Magnetyczne uszczelki do kabiny prysznicowej

Cieszące się coraz większą popularnością Uszczelki prysznicowe magnetyczne, różnią się od tych tradycyjnych i mają za zadanie przede wszystkim prawidłowo zamykać drzwi kabiny. Dzięki właściwemu zamontowaniu takiej uszczelki, szczelne dociśnięcie do siebie szybek prysznicowych odbędzie się baz żadnych problemów. Najważniejsze, że nie przepuszczą wody na zewnątrz.

Uszczelki magnetyczne najczęściej sprzedawane są parami, w celu ich odpowiedniego dopasowania. Ich głównym przeznaczeniem są elementy ruchome kabiny prysznicowej, czyli po prostu drzwi. Warto regularnie sprawdzać ich stan ze względu na intensywne używanie. W tym celu należy czyścić tworzywo co jakiś czas lub je wymienić na nowe.

Właściwości różnego rodzaju uszczelek do kabin prysznicowych

Uszczelki prysznicowe wykonane są z wodoodpornego i wodoszczelnego tworzywa i mają spełniać rolę zabezpieczenia przed ochlapaniem łazienki. Uszczelki z PVC są odporne na wszelkiego rodzaju działanie wody i pleśni.

Uszczelki dolne do drzwi kabiny prysznicowej są wyposażone w miękkie ociekacze, które zabezpieczają szczeliny przed wyciekiem wody. Sztywna listwa bardzo mocno trzyma się szyby, nie zsuwając się ani nie rysując jej.