Pobyt nad morzem – atrakcje dla dzieci

Pobyt nad morzem – atrakcje dla dzieci

Dużo słońca, kąpiele w morzu lub hotelowym basenie, budowa zamków z piasku – to najlepsze atrakcje dla dzieci nad morzem. Jednak co zrobić, gdy zamiast słońca wstaje ponury, deszczowy dzień, a zamiast piasku widnieją na plaży kałuże wody deszczowej? W takiej sytuacji i rodziców i dzieci ratują rozrywki zlokalizowane pod dachem, gdzie nawet największa ulewa nie przeszkodzi im w dobrej zabawie.

Sale zabaw

Najbardziej powszechną i nieskomplikowaną rozrywką dla dzieci są sale zabaw. Sala zabaw to przestrzeń, w której dzieci znajdą moc atrakcji – mogą szaleć w „małpim gaju”, wykonywać akrobatyczne skoki na trampolinach czy zjeżdżać na specjalnie skonstruowanych ślizgawkach. Dla najmłodszych pociech przygotowane są baseny z piłeczkami oraz

bezpieczne huśtawki.

Dmuchane budowle

Tak zwane „dmuchańce” to idealna rozrywka dla kilkuletnich i nieco starszych dzieci – ogromne nadmuchiwane zamki, tory przeszkód lub inne obiekty umożliwiające świetną zabawę są prawdziwym dobrodziejstwem na niepogodę.

Muzea dla dzieci

W niektórych nadmorskich miejscowościach można wraz z pociechami zwiedzać muzea przystosowane dla dzieci. Są to najczęściej duże, odrestaurowane, ale już niepływające statki, samoloty, które są świadectwem historii, a także Domy Figur Woskowych, gdzie znajdziemy wiele znanych z kina i sceny muzycznej postaci gwiazd.

Aquaparki

To chyba najbardziej atrakcyjne miejsce dla każdego dziecka – ciepła woda, możliwość ześlizgu z oryginalnie zakręconej ślizgawki do basenu oraz przyjemnie łaskoczące skórę bąbelki z jacuzzi będą tym, czego brak nad morzem w pochmurny i deszczowy dzień.

Inne Atrakcje dla dzieci nad morzem

Deszcz zazwyczaj jest przeszkodą podczas wyjścia na świeże powietrze, ale jeśli dzień jest bezdeszczowy, ale dość chłodny, warto mimo wszystko wyjść na spacer po plaży.Aby dzieci nie nudziły się podczas wydawałoby się, monotonnego spaceru, warto im zaproponować konkurs na zebranie największych ilości muszelek, bursztynów czy niezwykle atrakcyjnych kamyków. Podczas spaceru nie tylko dotlenią płuca, ale również nawdychają się obecnego w powietrzu morskim jodu, który uodporni nasze pociechy na różne infekcje dróg oddechowych. Przed wyjściem na taki spacer warto zaopatrzyć się w cieplejszy sweter i kurtkę przeciwdeszczową, co pozwoli wszystkim podziwiać plażę nawet podczas lekkiej mżawki.