Jaką uszczelkę wybrać?

Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej jest w ostatnich latach bardzo popularna. Jeśli po wyjściu spod prysznica trafiasz stopą w kałużę to najwyższy czas, żeby wymienić uszczelki. Oczywiście nie trzeba od razu panikować, ale lepiej, jeśli reakcja będzie natychmiastowa.

Wybór uszczelki magnetycznej

W uszczelkach prysznicowych magnesy przyciągają się zazwyczaj z siłą 24 N/cm. Listwa oraz element, w którym znajduje się magnes wykonane są z tworzywa PVC. Warto podkreślić, że profil jest odporny na odkształcenia, kruszenie, a także środki czystości. Istotną rolę odgrywa również fakt, że uszczelki są wodoodporne. Jeśli wybierzesz właściwą uszczelkę magnetyczną to skutecznie zapobiegniesz otwieraniu się drzwi.

Pielęgnacja uszczelek

Każdy powinien bez większego problemu znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór uszczelek jest bardzo duży. Jeśli chcesz, żeby kabina prysznicowa była szczelnie zamknięta to magnesy znajdujące się w uszczelkach może idealnie przylegać do siebie. Po długim czasie stosowania magnesy mogą już tak nie stykać się ze sobą jak wcześniej. Właśnie dlatego nie można zapominać o specjalnej pielęgnacji uszczelek. Otwieranie się drzwi w trakcie brania prysznica jest najczęściej skutkiem braku pielęgnacji. Warto mieć na uwadze, że uszczelki różnią się nie tylko wyglądem, ale także zastosowaniem. Gdy znasz już grubość szyby i rodzaj kabiny to możesz wybrać odpowiedni model.

Rodzaje uszczelek

Szczególnie ciekawe są też półokrągłe uszczelki, które są wyprofilowane i dopasowane do kąta zaokrąglenia prysznica. Dzięki temu ściśle przylegają do szyby i nie łamią się na skutek dopasowania do kształtu. Trzeba jasno podkreślić, że uszczelka prosta jest świetnym sposobem na zabezpieczenie dolnej kwadratowej części. Jest zbudowana z tworzywa PVC, więc jest w stu procentach wodoszczelna. Warto też wspomnieć, że jest odporna na pleśń, grzyby, promieniowanie UV oraz wilgoć. Środki czyszczące nie powinny raczej uszkodzić uszczelki, więc możesz ich spokojnie używać. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym cechuje się Uszczelka magnetyczna do kabiny prysznicowej.