Charakterystyka zabiegu liposukcji laserowej

Wiele osób planujących zrzucenie nadmiernej tkanki tłuszczowej zastanawia się nad zabiegiem liposukcji laserowej. Warto zapoznać się z jego bardziej szczegółową charakterystyką.

Specyfika i przebieg liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa – saywowclinic.pl jest jednym ze skutecznych sposobów na modelowanie swojej sylwetki. Zabieg nie jest inwazyjny, a dzięki niemu możliwe jest skuteczne pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała. Oprócz tego zabieg ma pozytywny wpływ na stan skóry oraz jej zdrowy wygląd, ponieważ laser ma właściwości obkurczające. Zabieg liposukcji trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Polega na podgrzewaniu komórek tłuszczowych laserem, co powoduje ich rozpad.

Wskazania do liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa jest skuteczną metodą na usuwanie tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała. Najczęściej stosowana jest w miejscach, z których tkanka tłuszczowa nie mogła zostać usunięta poprzez stosowanie diety oraz wykonywanie aktywności fizycznej. U pacjentów najczęściej realizowana jest liposukcja brzucha, czyli miejsca, w którym bardzo często gromadzi się nadmierna tkanka tłuszczowa.

Przeciwwskazania do liposukcji laserowej

W przypadku liposukcji laserowej można wyszczególnić także pewne przeciwwskazania. Przede wszystkim nie jest to zabieg dla osób otyłych. Mogą go wykonywać ludzie z niewielką nadwagą, jednak jego głównym celem jest modelowanie sylwetki. Dlatego też zabieg nie jest zalecany osobom, które zmagają się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi. Wśród nich można w szczególności wskazać schorzenia układu sercowo-naczyniowego, a także cukrzycę. Stan pacjentów planujących zabieg powinien być dobry.

Środki ostrożności

Po zabiegu liposukcji laserowej powinno się zachować pewne środki ostrożności. Nie jest to zabieg inwazyjny, dlatego można go uznać za w pełni bezpieczny dla organizmu. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że po zabiegu nie zaleca się wykonywania intensywnej aktywności fizycznej nawet przez dwa tygodnie. Nie ma konieczności przerywania swoich codziennych zadań, jednak warto się oszczędzać. Nie jest także wymagana rekonwalescencja, jednak powinno się monitorować nietypowe objawy.