Jakie wykładziny do galerii stosuje się najczęściej?

Jakie wykładziny do galerii stosuje się najczęściej?

Wykładzina jest bardzo popularnym materiałem do wykańczania podłóg. Znajduje ona swoje zastosowanie w budynkach mieszkalnych, a także w niektórych budynkach użyteczności publicznej, takich jak np. galerie handlowe. Dlaczego wykładziny do galerii to dobre rozwiązanie? Odpowiedź na to pytanie poznasz w tym artykule.

Czym charakteryzują się wykładziny stosowane w domach?

Wykładzinę można zaliczyć do elastycznych materiałów wykończeniowych. W odróżnieniu od materiałów sztywnych, takich jak np. panele drewniane, wykładziny charakteryzują się łatwością montażu oraz stosunkowo niewysoką ceną.Wiele osób decyduje się na montaż wykładziny w swoim mieszkaniu ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości, ciekawy wygląd oraz przyjemną strukturę. Wykładzina zapewnia również doskonałe właściwości akustyczne, dlatego bardzo często stosuje się ją np. w pokoju dziecięcym. W domach najczęściej wykorzystuje się tzw. wykładzinę dywanową.

Wykładziny do galerii – czym się charakteryzują?

W galeriach handlowych stosuje się nieco inny rodzaj wykładzin niż w budynkach mieszkalnych. Zastosowanie wykładziny dywanowej w budynku użyteczności publicznej byłoby rozwiązaniem mało praktycznym, dlatego w takim przypadku wykorzystuje się nieco inne rozwiązania.Jednym z takich rozwiązań są wykładziny LVT, które inaczej nazywa się płytami winylowymi. Swoim wyglądem przypominają one dobrej jakości panele drewniane, z tą różnicą, że są one dużo tańsze oraz łatwiejsze w montażu.

Dlaczego w galeriach stosuje się wykładziny?

Wykańczając podłogi w galeriach handlowych należy mieć na uwadze, że narażone są one na nadmierną eksploatację, ze względu na dużą ilość osób korzystających z nich każdego dnia. W związku z tym należy zadbać o to, aby wykończenie było estetyczne, a przy tym stosunkowo tanie i łatwe w montażu.W związku z tym, w wielu galeriach handlowych stosuje się właśnie wykładziny LVT, które swoim wyglądem przypominają panele, jednak są dość tanie i łatwe w montażu, co w przypadku wielkopowierzchniowych budynków ma ogromne znaczenie.