Jak działa i jakie ma zastosowanie granitor?

Jak działa i jakie ma zastosowanie granitor?

Granitory to urządzenia, które cieszą się coraz większą popularnością. Dziś coraz większa liczba lokali gastronomicznych jest już wyposażona w to urządzenie. Mowa tu zwłaszcza o tych lokalach, które serwują mrożone napoje i desery. Warto zatem widzieć, czym dokładnie jest to urządzenie, jak działa oraz jakie ma zastosowanie.

Jak działa granitor?

Granitor to dość proste w obsłudze urządzenie, które służy do chłodzenia i możenia napojów oraz deserów. Najczęściej służy do przygotowywania bardzo popularnego deseru, jakim jest granita. To deser przygotowywany na bazie wody, owoców i syropów owocowych. Co jednak ważne, dzięki temu urządzeniu przygotować można znacznie więcej produktów. Wśród nich wymienić można choćby sorbet czy mrożoną herbatę i kawę.

Standardowy granitor składa się z jednego lub kilku zbiorników, które mogą mieć różną pojemność. Do nich wlewana są napoje bazowe. Pod zbiornikami umieszczone jest urządzenie chłodzące oraz dozownik z tacką, na którą kładzie się kubek. Obecnie większość producentów granitorów oferuje równocześnie specjalny bazy służące do przygotowywania deserów. Taką ofertę znaleźć można choćby na stronie http://siorbet.pl.

Jakie zastosowanie ma granitor?

Jak wspomniano, urządzenie, jakim jest granitor, wykorzystywane jest w lokalach gastronomicznych. Mowa tu o restauracjach, pubach, dyskotekach, czy barach. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że nie zajmuje ono wiele miejsca i można je uruchomić niemal od razu. Wystarczy granitor podłączyć do prądu.

Dzięki tym zaletom granitor znajduje coraz szersze zastosowanie. Dziś często wykorzystywany jest także choćby w trakcie festiwali czy różnych kiermaszów. Innymi słowy, sprawdza się idealnie wszędzie tam, gdzie konsumenci chcieliby skosztować mrożonego deseru lub napoju.

Czym kierować się wybierając granitor?

Na rynku dostępne są dziś różne modele granitorów. Wybór tego konkretnego nie powinien być jednak przypadkowy. Ważne jest bowiem, aby urządzenie odpowiadało na indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Decydując się na zakup urządzenia, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze, dobrze jest zakupić taki model, który wyposażony jest w funkcję regulacji wielkości i gęstości mieszanego produktu. Po drugie, dobrze, jeśli granitor będzie umożliwiał ustawienie odpowiedniej temperatury w zależności od rodzaju napoju lub deseru, który chce się przygotować. I po trzecie, dobrym rozwiązaniem będzie także zakup urządzenia, które umożliwia pracę kilku zbiorników niezależnie od siebie.