Nie mam samochodu

Wielu z nas przemieszcza się samochodami. Widać to zwłaszcza w miastach, kiedy są godziny popołudniowe. Niemniej nie można zapominać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na podróżowanie samochodem. Takich osób wciąż jest całkiem sporo.

Rozwiązaniem PKS?

Niektórzy mogą powiedzieć, że sprawa jest bardzo prosta i wystarczy choćby skorzystać z oferty, jaką ma PKS Toruń. Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana – PKS Toruń kursuje w określonych godzinach. Do tego musimy pamiętać, że możemy rozmawiać o drogich biletach.

Wiele osób pewnie powie teraz, że bilety nie są najtańsze, bo mamy kryzys. Oczywiście z takim stawianiem sprawy trudno się nie zgodzić, ale trzeba też pamiętać, że ludzie mają pewne granice. Przerzucanie wyższych opłat na klientów w pewnym momencie może skutkować drastycznym spadkiem zainteresowania ofertą.

Jakie standardy obowiązują w autobusach?

Dobrze też zastanowić się nad tym, jak wyglądają autobusy, z których możemy korzystać. Być może nie wszystkim spodoba się takie myślenie, ale czy nie jest przypadkiem tak, że mogłoby być lepiej? Oczywiście jest to bardzo delikatny temat.

Warto również zwrócić uwagę na to, że nie brakuje osób, dla których wysoki standard jest niezwykle istotny. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym takie osoby nigdy nie zdecydują się na skorzystanie z komunikacji zbiorowej. Znaczenie w tym wszystkim mają również taksówki.

Walka o otoczenie

Dobrze także pamiętać o tym, że korzystanie z komunikacji zbiorowej jest niczym innym jak walką o nasze otoczenie. Wokół nas dzieje się wiele złego i wypadałoby, aby sytuacja jak najszybciej uległa zmianie. Świetnym przykładem są spaliny (szkodliwości spalin nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć).

Naturalnie nikt nie mówi o tym, żeby wszyscy przesiedli się na rowery lub do samochodów elektrycznych. Jeżeli całkowite zapobieganie problemowi jest niemożliwe, trzeba skupiać się na tym, aby kłopot ograniczać. Co za tym idzie, zawsze warto korzystać z możliwości, jakie daje komunikacja zbiorowa.