Efekty zabiegu modelowania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Zabieg modelowania ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego cieszy się dużym i stale rosnącym zainteresowaniem. Efekty zabiegu są widoczne, a jednocześnie wymodelowane usta prezentują się bardzo naturalnie. Co ważne, zabieg jest stosunkowo bezpieczny, a jego efekty utrzymują się przez dość długi czas.

Czy zabieg modelowania ust jest bezpieczny?

Podczas zabiegu wykorzystywany jest kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w komórkach ludzkiego ciała. Ryzyko związane z wystąpieniem ewentualnej reakcji alergicznej ograniczone jest zatem do minimum.

Czy zabieg modelowania ust jest bolesny?

W trakcie wykonywania zabiegu stosuje się preparaty wypełniające i modelujące, które zawierają lidokainę. Poza tym, dostępne są kremy znieczulające, które aplikowane są na powierzchnię ust lub znieczulenia stomatologiczne.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Bezpośrednio po zabiegu wypełnienia i modelowania ust w okolicy pozabiegowej może pojawić się obrzęk. Możliwe jest również zaczerwienienie oraz mogą pojawiać się siniaki. Tego rodzaju zmiany mają jednak zazwyczaj dość łagodny charakter oraz samoistnie ustępują w przeciągu tygodnia. Po zabiegu wskazane jest schłodzenie warg. Nie jest natomiast zalecane ich dotykanie. Przez dobę po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Nie jest również polecane korzystanie z solarium lub z sauny. W okresie pozabiegowym należy również ograniczyć wysiłek fizyczny oraz nie powinno się spożywać gorących potraw i napojów. Co ważne, należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Przyjmowanie dużych ilości płynów ułatwia bowiem na lepsze wiązanie się cząsteczek kwasu hialuronowego.

Jakie są efekty tego rodzaju zabiegu?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg powoduje widoczne ujędrnienie i nawilżenie ust. Stają się one powiększone, mają wyraźnie zarysowany kontur oraz piękny koloryt. Kąciki ust są uniesione, a ewentualne zmarszczki wokół ust stają się zdecydowanie mniej widoczne. Efekty zabiegu widoczne są nawet przez rok, a czas ten zależy od rodzaju preparatu, indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz staranności wykonania zabiegu. Z tego powodu zabiegi medycyny estetycznej powinny być zawsze wykonywane w godnych polecenia miejscach. Sprawdzoną i polecaną ofertę znaleźć można między innymi na stronie https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.