W jakim składzie występuje zespół „Łzy”

łzy (3).jpg

Nadciąga sezon koncertów i festiwali, a w show biznesie następują ciągłe zmiany. Jeśli jesteś fanem zespołu „Łzy” i już nie możesz się doczekać nadchodzących występów estradowych swojej ulubionej kapeli, pewnie interesuje Cię Łzy skład, w którym obecnie można zobaczyć zespół.

Łzy skład zespołu, w którym obecnie koncertuje

Obecnie Łzy skład tworzą obok nowej wokalistki Pauliny Titkin grający na gitarze Daniel Arnendarski (który przyszedł na miejsce Adama Konkola), basista Arek Dzierżawa, drugi gitarzysta – Rafał Trzaskalik, obsługujący instrumenty klawiszowe – Adrian Wieczorek oraz zasiadający za perkusją – Dawid Krzykała. Jeśli planujemy wybrać się na koncert zespołu Łzy – na scenie zobaczymy muzyków właśnie w takim składzie.

Przez dekadę Łzy skład tworzyła także piosenkarka Sara Chmiel. Wokalistka dołączyła do zespołu tuż po odejściu Ani Wyszkoni w 2011r. i grała z nim aż do roku 2021, aż do chwili, gdy pojawiła się Paulina Titkin.

Kto stworzył zespół Łzy i jak to wszystko się zaczęło?

Zespół Łzy stał się ogólnopolską kapelą pop-rockową, kiedy nagrał utwór „Agnieszka”, który to był na ustach całego kraju na długo przed tym, zanim trafił do radia. Za sukcesem Łez w pierwszych latach jego działalności stoi Adam Konkol – założyciel kapeli, kompozytor i autor tekstów, grający na gitarze oraz pierwsza wokalistka zespołu – Ania Wyszkoni.

Wyszkoni, Konkol i ich koledzy instrumentaliści stworzyli kawałki, które pamiętamy także dziś. Należą do nich „Oczy szeroko zamknięte”, „Agnieszka już dawno…”, „Narcyz” a także „Jesteś jaki jesteś”. Mimo upływu lat utwory te są stale obecne w mediach, a na koncertach publiczność czeka i najlepiej bawi się właśnie przy kompozycjach powstałych we wczesnych latach dwutysięcznych.

Po 25 latach na scenie, gdy Łzy skład ulegał zmianom powstała płyta nawiązująca do pierwszego krążka, a także pojawiła się reedycja słynnego utworu „Agnieszka”, który wykonywany przez nową wokalistkę zyskał także zmienioną warstwę tekstową i nazywa się „Agnieszka 2.0 była mroźna zima”.