Program do wystawiania faktur – czy warto skorzystać?

Program do wystawiania faktur – czy warto skorzystać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest dość wymagające. Można jednak ułatwić sobie zadanie i oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Warto zdecydować się na dobry program do wystawiania faktur, który oferuje wiele dodatkowych funkcji.

Intuicyjny program do fakturowania

Coraz rzadziej widzi się fakturę, która została ręcznie wystawiona. Już niedługo prawdopodobnie nie będzie można wystawiać faktur ręcznie, a jedynie przy pomocy programów do fakturowania. Umożliwiają one wystawianie faktur zbiorczych, w różnych językach, a także ich korektę.

Decydując się na dobry program do fakturowania, można oszczędzić sporo czasu. W większości z nich jest możliwość automatycznego uzupełniania danych i wysyłania faktur e-mailem. Można także wystawiać inne dokumenty i przesyłać je automatycznie do urzędu skarbowego, ZUS-u czy kontrahentów.

Jakie funkcje mają programy do fakturowania?

Ilość funkcji w danym programie zależna jest od jego rozbudowania. Najczęściej można korzystać z różnych pakietów, aby móc dostosować możliwości programu do profilu biznesu. Oprócz faktur można wystawiać dokumenty KP, KW, WZ czy PZ. Można eksportować dane do plików HTML, bazy SQL czy CSV.

W bardziej rozbudowanych programach jest możliwość korespondencji seryjnej i wykonywania raportów sprzedażowych, kasowych czy prowadzenia ewidencji VAT. Można także tworzyć grupy klientów lub towarów, zapisywać domyślne ustawienia i połączyć się z popularnymi aplikacjami. Dla dużych firm jest także możliwość zautomatyzowanej obsługi magazynu.

Zalety programów do wystawiania faktur

Wybierając nowoczesny i intuicyjny Program do wystawiania faktur, można znacząco obniżyć koszty i usprawnić działanie firmy. Dostępnych jest bardzo wiele różnych programów, które można dostosować do wielkości firmy lub rodzaju działalności i prowadzonej księgowości.

Korzystnie z programu nie jest drogie. Większość z nich można przetestować za darmo przez 30 dni, dzięki czemu jest szansa na wybranie najkorzystniejszej opcji. Na pewno należy zdecydować się na program, który zapewnia bezpieczeństwo danych.