Jak poradzić sobie z przebarwieniami skóry?

Przebarwienia skory to często pamiątka, która pozostaje nam po lecie. Niechciana pamiątka. Jak usunąć przebarwienia, by znowu poczuć się dobrze we własnej skórze i odzyskać piękny wygląd?

Przebarwienia – co to jest?

Melanina to pigment w naszej skórze oraz tęczówce oka, który jest odpowiedzialny za ochronę skóry przed działaniem słońca. To właśnie dzięki niej szkodliwe promienie mają utrudniony dostęp do głębszych warstw skóry.

Przebarwienia na skórze powstają, gdy mamy zwiększoną ilość melaniny w organizmie. Przyczyną tego mogą być zmiany hormonalne, starcze lub genetyczne. Nie jest to problem zdrowotny, ale na pewno dla wielu osób jest to poważny problem estetyczny.

Jak usunąć przebarwienia skóry?

Usuwanie przebarwień można rozpocząć od stosowania kosmetyków, które poprawią jej koloryt. Warto również spróbować zabiegów kosmetycznych takich jak peeling czy mezoterapia. Warto również wypróbować krioterapię. Są to zabiegi, które są skuteczne, gdy przebarwienia nie są zbyt duże i widoczne.

Usuwanie przebarwień, które są większe nie zawsze jest skuteczne metodami domowymi przy pomocy kosmetyków. Usuwanie przebarwień laserem daje dużo większe efekty. Zaletą tego zabiegu jest to, że jest on całkowicie bezpieczny, bezbolesny i przede wszystkim nieinwazyjny.

Usuwanie przebarwień laserem jest zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji. Jest to zabieg, który można przeprowadzić w każdym momencie i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać.

Bardzo ważne jest, by przed zabiegiem nie opalać się. Należy przynajmniej przez 4 tygodnie unikać słońca. Ważne, by również po zabiegu nie wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

Po użyciu lasera w pierwszej chwili plamy pigmentacyjne stają się ciemniejsze. Jest to jednak naturalne. Efekt widać po około tygodniu, czyli po złuszczeniu naskórka. Chcąc osiągnąć zadowalające efekty często trzeba skorzystać z więcej niż jednego zabiegu. Bardzo często zabiegów powinno być w granicach 4 – 6. Trzeba jednak pamiętać, że nie można powtarzać ich częściej niż co 6 – 8 tygodni.

Przebarwienia dla wielu osób są dużym problemem estetycznym. Warto w takiej sytuacji skorzystać z osiągnięć medycyny estetycznej i pozwolić sobie na odzyskanie pięknej skóry, która będzie miała jednolity koloryt, będzie jędrna i zdrowa.