Na czym polega liposukcja laserowa?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się liposukcja laserowa Katowice oferują w tym zakresie spore możliwości. Liposukcja to nowoczesna i bezpieczna metoda redukowania tkanki tłuszczowej, która jest całkowicie zbędna.

Czym jest liposukcja laserowa?

Najlepiej zdecydować się na zabieg w sprawdzonej i renomowanej klinice, która wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Alternatywą dla klasycznej liposukcji jest liposukcja laserowa. Cieszy się ona coraz większą popularnością, pomimo swojej wysokiej ceny. Jest to nieinwazyjna metoda modelowania ciała, która umożliwia pozbycie się tkanki tłuszczowej. Warto dodać, że liposukcja korzystnie działa na skórę, ponieważ ją wyraźnie odmładza i regeneruje. Zabieg trwa zazwyczaj 1-2 godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Głównie od obszaru, gdzie ma być przeprowadzona liposukcja zależy czas jej trwania. Blizna nie powinna być widoczna, jeśli chirurg wykona niewielkie nacięcie w prawidłowy sposób. Każdy chciałby wyglądać pięknie, ale niestety z niektórych miejsc bardzo ciężko jest się pozbyć tkanki tłuszczowej.

Przebieg zabiegu

Ciężkie treningi i zbilansowana dieta mogą nie dać efektów, jeśli mamy uwarunkowania genetyczne do gromadzenia dużych ilości tłuszczu. Światłowody wprowadza się przez nacięcie, a następnie umieszczane są w miejscu zbędnej tkanki tłuszczowej. Promieniowanie jest emitowane przez laser i podgrzewa tłuszczowe komórki. W efekcie dochodzi do rozerwania ich błon. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w stan płynny przechodzi zawartość komórek, a w trakcie zabiegu ten płyn jest odsysany. W procesach metabolicznych również jest wchłaniana jakaś część tłuszczu, a później wydalana przez organizm.

Wydalanie tkanki tłuszczowej

Z reguły tłuszcz jest wydalany w ciągu paru dni po zabiegu. Należy pamiętać, że maksymalnie 500 ml tkanki tłuszczowej można usunąć w trakcie jednego zabiegu. Laser nie powoduje uszkodzenia tkanek, dlatego jest lepszym rozwiązaniem niż klasyczny ssak używany przy liposukcji tradycyjnej. Przykładowe miejsca niepodatne na redukcję tkanki tłuszczowej to pośladki, ramiona, brzuch oraz podbródek. W rzeczywistości wszystko uzależnione jest od uwarunkowań indywidualnych. Zazwyczaj w takich miejscach, jak twarz, plecy oraz kolana wykonywana jest Liposukcja laserowa Katowice są miastem, gdzie działa wielu doskonałych chirurgów.