Opieka osób starszych w Niemczech. Jak wygląda współpraca z agencją opiekuńczą?

Myślisz o rozpoczęciu pracy w opiece seniora, ale nie wiesz w jaki sposób zorganizować wyjazd? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak działają agencje pośrednictwa pracy w branży opiekuńczej.

Oferty agencji opiekuńczych

Agencje opiekuńcze oferujące pośrednictwo pracy w opiece w Niemczech zajmują się dwiema sferami. Jest to rekrutacja nowych opiekunek seniora oraz kompleksowa organizacja wyjazdów do Niemiec. Praca z agencją pozwala na podjęcie legalnego zatrudnienia i znacznie ułatwia cały proces. Opiekunka osób starszych nie musi martwić się o poszukiwania zlecenia czy formalności. Może wybrać ofertę pracy w opiece dostosowaną do jej potrzeb z bogatej bazy zleceń w firmie. Warto jednak poświęcić czas na upewnienie się, że pracodawca o którym myślimy jest uczciwy. Na rynku pojawia się coraz więcej firm i niestety nie wszystkie z nich są godne zaufania. Dlatego przed podjęciem pracy zawsze dokonaj weryfikacji agencji.

Pomoc koordynatora

W przeciwieństwie do samodzielnych wyjazdów – w agencji opiekuńczej pomaga nam doświadczony koordynator. Jego pomoc jest nieoceniona w awaryjnych sytuacjach na zleceniu, ale nie tylko. Taka osoba pomaga opiekunce osób starszych jeszcze na etapie wyboru zlecenia. Przed podjęciem pracy i podpisaniem umowy opiekunka ma możliwość wyboru zlecenia dopasowanego do jej potrzeb i umiejętności. W rozmowie z koordynatorem możesz zgłosić swoje indywidualne preferencje, jak brak dźwigania czy własna łazienka. Czasami opiekunki osób starszych szukają mniej typowych ofert pracy w Niemczech. Jeśli chcesz podjąć pracę w opiece od zaraz lub na przykład interesuje Cię praca opiekunki polskiej rodzinie – zgłoś ten fakt swojemu koordynatorowi. Takie zlecenia zdarzają się dużo rzadziej. Jednak współpracując z agencją dostaniesz informację, gdy taka oferta pojawi się w bazie.

Uczciwe oferty pracy w opiece seniora

Jedną z popularnych i często polecanych agencji w opiece osób starszych w Niemczech jest Veritas Opieka. Jest to pracodawca z wieloletnim doświadczeniem. Firma od kilkunastu lat umiejętnie łączy polskie opiekunki osób starszych z niemieckimi seniorami. Agencja proponuje jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym – średnio 1800 € netto/msc. Dodatkowo całość pensji możesz przywieźć ze sobą do Polski. Na zleceniu nie musisz płacić za zamieszkanie i wyżywienie. Transport w obie strony również organizuje i opłaca firma. Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: Praca opieka Niemcy.