Słupki ogrodzeniowe najważniejszą częścią płotu

Klienci coraz częściej wybierają ogrodzenia z paneli. Ważną zaletą takich ogrodzeń jest ich w miarę niski koszt oraz możliwość samodzielnego wykonania płotu. Ogrodzenia wykonane z prefabrykowanych paneli to konstrukcje, które wyróżniają się atrakcyjną ceną zakupu, świetnymi walorami użytkowymi, łatwym montażem oraz sporą wytrzymałością. Takie płoty cieszą się bardzo dużą popularnością – spotkamy je na posesjach różnego typu: przy domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach firmowych. Zaletą tego typu konstrukcji jest fakt, że składają się z kompletnych zestawów montażowych – to nie tylko panele, ale też wsporniki, słupki ogrodzeniowe oraz akcesoria instalacyjne.

Jak zamontować słupki ogrodzeniowe?

Cała konstrukcja płotu będzie dobrze wykonana i wytrzymała, gdy dobrze osadzone są słupki ogrodzeniowe. Jednak zanim osadzimy słupki ogrodzeniowe całą procedurę montażu ogrodzenia należy poprzedzić rozrysowaniem planu. Na tym planie zaznaczamy, gdzie dokładnie powinny się znaleźć słupki ogrodzeniowe. Podczas tej czynności trzeba koniecznie uwzględnić szerokość przęseł oraz zasięg obejm, za pomocą których panele przyczepiane są do słupków. Na tym etapie należy też zaplanować umiejscowienie wsporników, które przymocowuje się słupków i które zapobiegają przewróceniu się konstrukcji. Słupki ogrodzeniowe można zamocować bezpośrednio w ziemi lub osadzić je na betonowym fundamencie. W tym pierwszym przypadku pamiętajmy o wzmocnieniu gruntu cementem. Dzięki temu słupki będą stać prosto i nie przekrzywią się z upływem czasu.

Ogrodzenie prosto od producenta

Rynek przepełniony jest ofertami ogrodzeń. Pamiętać jednak musimy, że dobrze jest kupić ogrodzenie u sprawdzonego producenta. Płoty z paneli można zamówić w składach budowlanych, w hurtowniach lub u producentów. We wszystkich tych przypadkach mamy dostęp do kompletnych konstrukcji, które świetnie do siebie pasują. Systemy panelowe są wytrzymałe, wodoodporne, schludne i łatwe w konserwacji. Jeśli są dobrze zainstalowane, będą służyć bezawaryjnie przez dugi czas. Wbrew pozorom najważniejszą częścią takiego ogrodzenia wcale nie są przęsła. O pomyślnym montażu oraz walorach funkcjonalnych płotów z paneli w głównej mierze decydują słupki ogrodzeniowe. Dlaczego są tak ważne? Słupki ogrodzeniowe utrzymują cały ciężar ogrodzenia i zapobiegają jego wywróceniu. Bez problemu dobierzemy je do odpowiedniego rodzaju paneli ogrodzeniowych (na pewno będą więc pasować), ale to, czy dobrze będą spełniać swoją rolę, zależy od ich prawidłowego osadzenia.