Produkcja skrzyniopalet plastikowych

Produkcja skrzyniopalet plastikowych

W ostatnim czasie na rynku opakowań przemysłowych stosowanych w logistyce, a więc inaczej mówiąc w transporcie i magazynowaniu, wzrasta rola jaką pełni producent skrzyniopalet z tworzyw sztucznych, a spada udział dostawców pojemników drewnianych. Podpowiadamy, co stoi za sukcesem plastiku i jak jego produkcja ma się do ekologii.

Skrzyniopalety producent i jego działalność

Mówiąc o skrzyniopaletach składanych, mamy na myśli pojemniki o przeznaczeniu przemysłowych i transportowym, których wymiary są standaryzowane i osiągają 1200x1000x975 mm. Uniwersalne pojemniki nadające się do wysokiego składowania łączą w sobie funkcjonalność pojemników i palet.

Producenci tego typu towarów dostarczają do wielu gałęzi przemysłu higieniczne i kompatybilne z innymi modułami pojemniki o podstawie paletowej, czyli dopasowanej do obsługi przez wózki widłowe. Taki produkt doskonale nadaje się nie tylko do przewozu towarów, w tym spożywczych i farmaceutycznych, ale także pozwala na optymalizację przestrzeni magazynowej.

Skrzynie plastikowe składane są wysokiej jakości produktem, który jest niezwykle wytrzymały i umożliwia zachowanie czystości wewnątrz pojemnika, co doskonale sprawdza się w przypadku owoców i warzyw, sypkich produktów spożywczych czy płynów stosowanych w branży chemicznej.

Skrzynie plastikowe składane a ekologia

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy produkcja pojemników przemysłowych z tworzyw sztucznych może być odpowiedzialna. Okazuje się, że w wielu kwestiach plastik jest o wiele bardziej przyjazny środowisku niż drewno.

Niejeden producent skrzyniopalet używa plastiku pochodzącego z odzysku, a wytwarzane przez niego pojemniki po zakończeniu swojej żywotności nadają się do recyklingu. Warto wspomnieć, iż doświadczenie pokazuje, że palety i skrzynie wyprodukowane z tworzyw sztucznych mogą być używane nawet przez okres 10 lat, co daje im ogromną przewagę nad drewnianymi odpowiednikami.

Co więcej, aby wyprodukować plastikowe skrzynie nie ma potrzeby wycinać drzew, co czynią producenci drewnianych pojemników. Często także wytwarzający Skrzyniopalety producent deklaruje, że korzysta w swojej fabryce z technologii przyczyniających do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Jak więc widać wybór taki jak skrzynie plastikowe składane to świadoma decyzja, przyczyniająca się do odpowiedzialnej produkcji.