W jaki sposób należy dbać zimą o wygląd skóry?

W okresie jesienno-zimowym nasza skóra staje się zazwyczaj przesuszona i szorstka a delikatna opalenizna zaczyna powoli zanikać, przez co nasza uroda zaczyna płatać nam figle. W tym czasie należy odpowiednio zadbać o swoją skórę, aby na wiosnę wyglądała promiennie i była głęboko odżywiona. W jaki zatem sposób należy dbać o swoją skórę, aby była pełna blasku a letnia opalenizna utrzymała się na niej nieco dłużej?

Odpowiednia pielęgnacja

Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby nie odpuszczać codziennej pielęgnacji pomimo tego, iż skóra ukryta jest pod kilkoma warstwami ubrania. Sama świadomość tego, że skóra jest jedwabiście gładka, z pewnością poprawi nam humor, a także doda nam pewności siebie. Regularne stosowanie odpowiednich produktów kosmetycznych nie tylko przedłuży opaleniznę, ale także przygotuje skórę do bardzo trudnego dla niej okresu grzewczego. Zarówno siarczysty mróz, jak i ciepłe powietrze bijące z kaloryferów doprowadzają do wysuszenia skóry, dlatego właśnie odpowiednia pielęgnacja jest w tym okresie najważniejsza.

Produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry

W okresie zimowym warto zadbać o to, aby w domowej kosmetyczce nie zabrakło produktów o wartościowym składzie, które pozwolą naszej skórze odtworzyć ochronną barierę, czyli tzw. płaszcz hydrolipidowy. Świetnym pomysłem może być zastosowanie oleju kokosowego, który nie tylko przepięknie pachnie, ale posiada również szereg właściwości wpływających bardzo korzystnie na stan skóry. Produkty kosmetyczne bogate w organiczny olej kokosowy (zimnotłoczony) przywracają elastyczność i regenerują przesuszony naskórek. Innym produktem godnym polecenia jest także aloes, który znany jest od lat ze swoich nawilżających właściwości. Aloes zapewnia skórze ukojenie, łagodzi podrażnienia, a także goi wszelkiego rodzaju rany. Po kąpieli warto nakładać na skórę odżywcze olejki, które nie pozostawiają na skórze tłustego filmu i dogłębnie ją odżywiają. Pamiętać również należy o regularnym peelingu, który usunie martwy naskórek i przygotuje skórę na przyjęcie aktywnych składników zawartych w balsamach oraz mleczkach. Produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry w okresie zimowym powinny być treściwe, aby zabezpieczyć ją przed wszelkiego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, które mogą ją nadmiernie przesuszyć.

Jakich produktów należy unikać w okresie zimowym?

W przypadku pielęgnacji ciała, a także twarzy należy unikać produktów, które zawierają w swoim składzie syntetyczne konserwanty takie jak przykładowo parabeny. Pomimo tego, iż są one w dalszym ciągu dopuszczone do stosowania w kosmetykach, to badania wykazują ich toksyczność, która może nawet doprowadzić do zaburzeń hormonalnych oraz reakcji alergicznych. Niestety w przypadku większości drogeryjnych kosmetyków konserwanty obecne są w ich składzie, dlatego też należy rozważyć możliwość zakupienia produktów naturalnych, które wykazują takie same właściwości, jednak pozbawione są wspomnianych wcześniej substancji. Naturalne balsamy i mleczka do ciała bogate są w wyciągi roślinne, które wykazują zbawienny wpływ na skórę, dlatego też warto w nie inwestować. Jeśli chodzi o ceny, to większości kobiet wydaje się, że takie produkty są bardzo drogie, jednak w rzeczywistości ceny kształtują się na podobnym poziomie jak kosmetyków zawierających liczne ilości konserwantów.