Olej kokosowy w walce o piękny wygląd

TOP 5 kremów na noc dla mężczyzn

Olej kokosowy już jakiś czas temu zyskał bardzo dużą popularność nie tylko ze względu na swoje zdrowotne właściwości, ale również z uwagi na dosyć szerokie zastosowanie w kosmetyce. Olej kokosowy to produkt, dzięki któremu uroda z pewnością nie ucierpi, ponieważ można stosować go nie tylko na skórę, ale również na włosy i paznokcie. Jakie jednak cenne właściwości płyną ze

stosowania oleju kokosowego?

Olej kokosowy wspomaga odchudzanie, poprawiając tym samym wygląd sylwetki
Niedawne badania potwierdziły, iż olej kokosowy sprawdza się idealnie jako produkt walczący z nadmiarem kilogramów, dlatego też z powodzeniem może być stosowany w kuracjach odchudzających. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakim cudem tłuszcz może przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów. Odpowiedź jest niezwykle prosta. Pomimo tego, iż olej kokosowy składa się wyłącznie z tłuszczu, to zawarte w nim kwasy tłuszczowe wpływają na wydzielanie hormonów żołądkowo-jelitowych, które zmniejszają apetyt, a także ilość spożywanych kalorii. Olej kokosowy na długi czas zaspokaja apetyt, dlatego też skutecznie pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Olej kokosowy zostaje najczęściej przekształcony w energię, dzięki czemu jego nadmiar nie odkłada się w postaci nieestetycznie wyglądającej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób utrzymać zgrabną sylwetkę, co dla większości kobiet ma bardzo duże znaczenie.

Olej kokosowy poprawia wygląd skóry

Olej kokosowy ze względu na zawartość tłuszczów pomaga dogłębnie nawilżyć oraz natłuścić skórę, zapobiegając tym samym jej nadmiernemu przesuszeniu. Znacznie lepiej aplikować go na ciało, niż na twarz, ponieważ może niestety doprowadzić do zapchania porów, co objawia się powstawaniem nieestetycznie wyglądających krostek. Olejem kokosowym można zatem smarować skórę, jednak sprawdza się on idealnie również w przypadku przesuszonych stóp i pięt.

Olej kokosowy wpływa korzystnie na włosy

Przesuszone i zniszczone włosy to w dzisiejszych czasach problem niejednej kobiety, jednak przy pomocy olejku kokosowego można w bardzo prosty i szybki sposób poprawić wygląd kosmyków. Olej kokosowy jako maska do skóry głowy zapobiega powstawaniu łupieżu, jednak produkt ten można z powodzeniem nakładać również na całe włosy. Po wspomniany produkt warto sięgać w szczególności zimą, nakładając go na około dwie godziny przed myciem włosów na kosmyki, dzięki czemu włosy przestaną się puszyć i elektryzować. Aby działanie oleju kokosowego było jeszcze lepsze po zaaplikowaniu go na włosy warto na głowę nałożyć specjalny czepek oraz ręcznik, ponieważ wysoka temperatura, która wówczas się wytworzy, pomoże otworzyć łuski włosów, dzięki czemu substancje aktywne dostaną się w głąb kosmyków.