Innowacja z przyszłością

Innowacja z przyszłością

Medycyna oparta o niskie temperatury już od dekady bije rekordy popularności. Wiele osób zastanawia się nad poziomem skuteczności takiego leczenia, inne ostro krytykują takie zabiegi. Medycyna tego typu jest mało opisana na polskim rynku dlatego nie warto ulegać internetowym krzykaczom i samemu zasięgnąć wiedzy na temat zabiegu jakim jest kriolipoliza. Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się więcej o leczeniu niskimi temperaturami.

Kriolipoliza, czyli nieszablonowo pozbądź się tłuszczu

Mimo restrykcyjnej diety, wieloletnich ćwiczeń i dbania o siebie, niektóre złogi tłuszczu po prostu nie znikają. Może to wynikać z uwarunkowań genetycznych, hormonalnych bądź problemów zdrowotnych danej osoby. Tłuszcz można usunąć też operacyjnie, jednak myśl o poważnej operacji, nie napawa optymizmem i odpycha potencjalnych zainteresowanych.

Często jednak nadmienione wyżej sposoby nie działają lub budzą strach. Pojawia się też zwątpienie i spadek wiary w fakt, że nasz wygląd może być lepszy. Nie należy się załamywać, ani poddawać, istnieje bowiem innowacyjna i bardzo skuteczna metoda usuwania złogów zwana kriolipolizą.

Jak przebiega kriolipoliza?

Pozbycie się zbędnych kilogramów bez operacji wydaje się wielu czymś szalonym i niemożliwym. Jest to jednak realny, dostępny zabieg, któremu z sukcesem poddaje się coraz większa liczba pacjentów. Nieinwazyjna terapia kriolipolizy nazywana jest również CoolSculptingiem bądź CoolShapingiem. Wykorzystuje jedynie lodowate zimno do kształtowania ciała i przemieszczania tłuszczu bez potrzeby stosowania znieczulenia, bez konieczności wykonywania cięć oraz nie pozostawiając blizn.

Schemat działania kriolipolizy jest dość prosty. Komórki tłuszczowe są znacznie bardziej wrażliwe na zimno niż skóra, tkanki, nerwy i mięśnie. Jeśli zostaną one poddane działaniu temperatury poniżej zera, odpowiednie złogi tłuszczu zamierają. Po jakimś czasie organizm dokonuje ich usunięcia i zostaje oczyszczony, pozbywając się zarazem nadmiaru zbędnej tkanki co poprawia jakość sylwetki i pozwala pozbyć się złogów.

Kriolipoliza, jak i gdzie?

Przeprowadzenie zabiegu kriolipolizy wymaga wysokiej jakości sprzętu, warunków lokalowych oraz wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej. Tylko kompetentni specjaliści zapewnią pełne bezpieczeństwo zapobiegając ewentualnym uszkodzeniom skóry i naczyń krwionośnych spowodowanym przez odmrożenie.

Z tego powodu należy wybierać jedynie ośrodki sprawdzone, oferujące zabiegi w pełnym komforcie, jakości i doświadczone w kriolipolizie. Do takich ośrodków należy bez wątpienia Saywowclinic. Więcej informacji na temat tego ośrodka i oferowanego przezeń zabiegu można znaleźć pod linkiem https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.