Jakie okna wybrac do łazienki?

ekoplast-group.com ekop (1) .jpg

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w naszym domu. Dlatego też musi być odpowiednio zaprojektowana. Na etapie sporządzania planów budowy wiele osób zastanawia się nad oknem łazienkowym. Warto je mieć czy nie?

Okna do łazienki — wady i zalety

Okna łazienkowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Prawdą jest, że uwzględnione w planie budowy okna do łazienki mają swoje wady i zalety.Do wad zaliczamy fakt, że odkrywają one naszą intymność. Jest to szczególnie niekomfortowe w pomieszczeniu, gdzie najbardziej zależy nam na prywatności. Poza tym niewłaściwe umiejscowienie okna uniemożliwia rozmieszczenie wszystkich potrzebnych mebli i urządzeń sanitarnych.Do zalet zaliczamy dostęp do naturalnego światła. Okna w łazience optycznie powiększają pomieszczenie, dopływ promieni słonecznych podkreśla styl i elegancję miejsca. Okno łazienkowe pozwala szybko pozbyć się wilgoci, której jest bardzo dużo w łazience.

Szyby w oknach łazienkowych

Szyby w oknach łazienkowych nieco różnią się od innych. Bardzo ważne jest to by szyby zatrzymywały ciepło wewnątrz, a przy tym nie blokowały dostępu światła i promieni słonecznych z zewnątrz.Ciekawym rozwiązaniem są szyby barwione w masie — absorbujące. Występują w kolorach, niebieskim, zielonym, szarym, czerwonym czy żółtym. Im grubsza i bardziej zabarwiona szyba, tym więcej energii pozostaje w środku.

Jakie okna do łazienki wybrać?

Wybierając okno łazienkowe warto najpierw skupić się na jego parametrach a następnie na wyglądzie.

Jako, ze w łazience jest bardzo dużo wilgotnosci nalezy zadbać o to by zamontowane okno dobrze ją wentylowało. Dobrym rozwiązaniem będzie mikrowentylacja. Wystarczy delikatnie otworzyć okno, by mieć dostęp do świerzego powietrza bez dużych strat ciepła.Dbając o swoją prywatność warto wybrać odpowiednie szyby. Ładna, a zarazem dobrą opcją będą szyby ornamentowe lub matowe. Nie blokują one dostępu światła dziennego i dbają o naszą intymność. Można wybrać także okna z żaluzjami, które będziemy zasłaniać w momencie, gdy zajdzie taka potrzeba.Gdy pomieszczenie znajduje sie na parterze warto sie zastanowić nad dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Takie okna powinny mieć odpowiednie okucia oraz wzmocnione szyby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna do łazienki.