Kasacja samochodu

Kasacja samochodu

Wystarczy jeden nieszczęśliwy wypadek i nasze auto będzie nadawać się do kasacji. W momencie wypadku oczywiście nie myślimy o tym, ale później warto się zastanowić co zrobić z samochodem, który już nie nadaje się do jazdy.

Wypadek i co dalej?

Jeżeli zdarzył się nam wypadek, to z całą pewnością samochód nie jest pierwszą rzeczą, o której myślimy. Po uderzeniu zazwyczaj przez chwilę jesteśmy w szoku, a później sprawdzamy czy na pewno nic nam się nie stało. Jeśli zostaliśmy ranni w wypadku, to auto nie jest wtedy najważniejsze. W pewnym momencie jednak trzeba zająć się kasacją samochodu oraz jego wyrejestrowaniem.

Zlomex.pl – skup złomu w Krakowie umożliwia nam szybką i bezproblemową kasację każdego auta powypadkowego. Jeżeli nie możemy dojechać do skupu złomu, to pracownik punktu najprawdopodobniej przyjedzie i zabierze auto praktycznie z każdego miejsca. Zostaną nam zapłacone pieniądze za sprzedaż samochodu na złom i wystarczy jeden nasz podpis, żeby pracownicy skupu zajęli się za nas wszystkimi formalnościami.

Który skup złomu najlepiej wybrać?

Ceny w skupach surowców są wszędzie praktycznie takie same, więc nie ma większego znaczenia czy skorzystamy ze Zlomex.pl – skupu złomu w Krakowie, czy z innego punktu. Wydaje się, że najlepiej wybrać po prostu ten skup, który znajduje się najbliżej. Takie rozwiązanie jest wskazane w sytuacji, w której samochód nie nadaje się do jazdy i trzeba po niego przyjechać. Jeśli auto jest na chodzie, to można poświęcić trochę czasu i sprawdzić ceny w różnych skupach złomu.

Kasacja i co dalej?

Jeśli oddamy auto do kasacji, to tak naprawdę już niczym nie musimy się martwić. Z naszego samochodu zapewne przed kasacją zostaną wyciągnięte różne części, które następnie skup złomu będzie próbować sprzedać. My przestajemy być właścicielem samochodu i możemy zacząć się rozglądać za nowym pojazdem. Pieniądze otrzymane za kasację na pewno nie wystarczą na zakup nowego auta, ale każdy jest chyba tego świadomy. Powypadkowe samochody sprzedawane są po cenie złomu.