Opatów – co zwiedzić?

Opatów jest niewielką miejscowością, lecz bardzo klimatyczną i ciekawą pod względem turystycznym. W tym mieście znajduje się wiele ciekawych zabytków oraz atrakcji. Dlatego co roku wiele osób zwiedza to piękne miasteczko. Warto dowiedzieć się, jakie są atrakcje w Opatowie.

Opatów atrakcje

W Opatowie znajduje się Brama Warszawska. Mowa tutaj o jedynej zachowanej bramie miejskiej w tym mieście. Warto zaznaczyć, że wraz z potężnym murem chroniła ona miasteczko przed najazdami tatarskimi. Obecnie w Bramie Warszawskiej można zobaczyć informację turystyczną, a także sklep z pamiątkami. Ponadto turystom udostępniony jest płatny taras widokowy.

Będąc w Opatowie trzeba też zwiedzić Kolegiatę św. Marcina. Położona jest ona blisko Bramy Warszawskiej. Budowla pochodzi z XIII wieku i jest zrobiona w stylu romańskim. Bardzo ciekawa jest polichromia znajdująca się wewnątrz tego zabytku. Przedstawione są też malowidła, które przedstawiają słynną bitwę pod Grunwaldem oraz kaplicę nagrobną Szydłowieckich.

Opatów atrakcje – co warto zobaczyć?

W Opatowie znajduje się Klasztor Bernardynów. Jest to budowla sakralna, która spełniała w dawnych czasach funkcje obronne. W środku tego zabytku można zobaczyć bogato zdobiony ołtarz, a także Opatowską Tłocznię Mistyczną.

Będąc w Opatowie należy zobaczyć rynek. Jest to serce tego miasta. Znajduje się przy nimi bardzo ciekawa kamienica. Mowa tutaj o siedzibie władz tego miasta. W tym miejscu biegnie też podziemna trasa turystyczna, a także ciekawy ciąg piwnic kupieckich.

Co warto zwiedzić w Opatowie?

W Opatowie znajduje się słynna trasa turystyczna. Jest to największa atrakcja tego miasta. Warto zaznaczyć, że Podziemia Opatowskie to ciąg piwnic oraz magazynów kupieckich.

Żeby zwiedzić słynną trasę turystyczną w Opatowie trzeba poświęcić około 45 minut. Wszystko odbywa się w towarzystwie wyszkolonego przewodnika. Warto wiedzieć, że na drodze można zobaczyć piękne wystawy, które nawiązują do regionu. Mowa tutaj na przykład o winnicach z województwa świętokrzyskiego.