4 kluczowe narzędzia dla gabinetów laryngologicznych

grupa-anmar - narzędzia laryngologiczne 3.jpg

Każdy gabinet laryngologiczny ma prawo wyposażyć się w odpowiadający mu sposób, jednakże zawsze warto zrobić to w oparciu o te najważniejsze i zarazem niezbędne narzędzia laryngologiczne. Bez tych wymienionych poniżej wykonanie nawet podstawowych, a tym bardziej specjalistycznych zabiegów byłoby niemożliwe (lub przynajmniej trudne).

1 – kleszcze

Kleszcze tworzą całą grupę produktów o podobnym działaniu, ale nieco innym przeznaczeniu. Wyróżnia się wśród nich kleszcze do polipów nosa, przegrody nosowej oraz migdałków.

Jeszcze innym, niezwykle ciekawym narzędziem laryngologicznym są kleszcze Magilla. Wszechstronne zastosowanie pozwala im odnajdywać się przy różnych zabiegach. Kleszcze Magilla dzieli się ponadto na te przeznaczone dla noworodków, dzieci i osób dorosłych.

2 – wziernik

Rynoskopia przednia, nazywana potocznie wziernikowaniem, jest fundamentalnym badaniem laryngologicznym, umożliwiającym sprawdzenie i ocenę kondycji nosa, zatok nosowych, małżowin nosowych i błony śluzowej występującej wewnątrz nosa. Jej cele może być również wykrycie ciała obcego wymagającego usunięcia.

Wziernikowanie przeprowadzane jest przy pomocy wziernika nosowego. Narzędzie pomaga rozszerzyć dziurki nosa i podnieść jego skrzydełka, by badanie było bardziej komfortowe i dokładniejsze.

3 – szpatułka

Z kolei szpatułkę laryngologiczną można uznać za podobne narzędzie laryngologiczne, tyle że przeznaczone do używania go w obrębie jamy ustnej. Z jej pomocą laryngolog ma możliwość podnieść i podtrzymać język pacjenta, by dotrzeć do tych części jamy ustnej, które powinny zostać sprawdzone i zbadane.

Szpatułki laryngologiczne różnią się kształtami i rozmiarami. Zazwyczaj zbudowane są w podobny sposób i składają się ze specjalnych małych otworów, dzięki którym lekarz może swobodnie odprowadzać nadmiar płynów fizjologicznych, czyli ślinę.

4 – strzykawka

Co ciekawe istnieją również pewne narzędzia laryngologiczne, które – przynajmniej w teorii – mogą być używane przez pacjentów na własną rękę i to w domowych warunkach. Czymś takim jest właśnie strzykawka, dzięki której przeprowadza się bardzo dokładnie czyszczenie kanałów słuchowych.

Z pomocą strzykawki aplikuje się specjalistyczny płyn, który ma za zadanie oczyścić kanały. Zabieg poleca się osobom mającym problemy z nadmiarem woskowiny oraz tym noszącym regularnie aparaty słuchowe.

Narzędzia laryngologiczne dostępne są w ofercie Grupa-Anmar.pl